Dni dnia / Agata Szymanek

Wernisaż 9.06.2018 godz. 19:00
Wystawa: 9-30.06.2018 w godzinach 12:00 - 20:00
Wstęp wolny

W niedzielę, 10 czerwca odbędą się warsztaty kolażu, które poprowadzi Agata, szczegóły w linku poniżej:
https://www.facebook.com/events/479866532459335/?ti=icl

 

/////////////////////:::://///////////////::://////////////////

Używając starych albumów biologicznych i geograficznych jako punktu odniesienia, artystka bada świat przyrody otaczającej człowieka. Jakkolwiek ta nietypowa perspektywa prowadzi do mylących konkluzji i obrazy, które miały zdradzić wszystkie sekrety natury, są pod wpływem mocy ezoterycznych, a poważne badanie zmienia się w zabawę z materiałem wizualnym. Równocześnie te dociekania zdradzają sympatyczne uczucia, które moglibyśmy dzielić ze światem flory i fauny.

Świat pokazany w kolażach jest wyeksponowany na tle ogrodu – atrapy. Autorka wystawy posługuje się stelażami i topiarami, które jednak nie zostały zamieszkane przez rośliny. Ten szczątek ogrodu może być początkiem, bądź końcem bujnego życia w jego wnętrzu. "Dni dnia" to wystawa – pułapka, w której duże znaczenie ma czas.

AGATA SZYMANEK (ur. 1990) jest doktorantką Środowiskowych Studiów Doktoranckich na ASP w Katowicach, zajmuje się głównie malarstwem i pracą w technice kolażu. Obroniła dyplom z wyróżnieniem w 2014 roku na tej samej uczelni. Brała udział w wystawach w Polsce i za granicą. Najważniejsze z nich to 9 Triennale Grafiki Polskiej, wystawa na festiwalu DUMBO arts, organizowana przez konsulat RP w Nowym Jorku w Little Poland Gallery oraz wystawa Najlepsze Dyplomy ASP, która odbyła się w Wielkiej Zbrojowni ASP w Gdańsku. W 2016 r. Została zakwalifikowana do listy finałowej Międzynarodowego Konkursu Sztuki Współczesnej w Dubaju dla artystów wizualnych oraz do 12 Konkursu Gepperta, gdzie otrzymała nagrodę Anonimowego Fundatora. 

Organizator:
Kolonia Artystów

Wystawa jest realizowana ze środków własnych (Do It Anyway).