27.03.2020 g. 20:00

Black Burst Sound Generato - Live
Kolonia / Wrzeszcz
Bilety 20 pln

Black Burst Sound Generator – wspólny projekt Brigitty Bödenauer i Susanne Gartmayer – został powołany do życia w 2012 r. W trakcie swoich występów artystki precyzyjnie wykorzystują interakcje zachodzące między rejestrowanym mikrofonem klarnetem kontraltowym a dźwiękami elektronicznymi.

W ciągu ostatnich lat udało im się wypracować unikatowy program, w którym elementy elektro, IDM, nagrań terenowych, industrial, drone, dark ambientu współgrają muzycznie z multifonicznymi możliwościami klarnetu kontraltowego. Zredukowane bity, abstrakcyjne dźwięki i powolnie budowane struktury łączą się w nim w staranną dramaturgię.

Brigitta Bödenauer

Brigitta Bödenauer jest artystką eksperymentującą w dziedzinach filmu, muzyki i instalacji. Ukończyła studia magisterskie poświęcone teatrowi, filmowi i mediom na Uniwersytecie Wiedeńskim. Wykłada o filmie i mediach wizualnych. Organizuje wydarzenia muzyczne i kulturalne. Od wczesnych lat 90. działa aktywnie jako DJ na wiedeńskiej scenie muzyki eksperymentalnej i noise oraz tworzy prace wizualne inspirowane i silnie związane z muzyką. W trakcie produkcji kilku filmów współpracowała z takimi muzykami, jak: Peter Votava (PURE), Miguel Carvalhais, Ivan Pavlov, (CoH), Didi Bruckmayer i Michael Strohmann (Fuckhead).

Susanna Gartmayer

Klarnecistka Susanna Gartmayer działa na polach improwizacji, eksperymentalnej muzyki rockowej, muzyki współczesnej oraz multimedialnych performansów dźwiękowych. Posiada tytuł magistra sztuk pięknych. Komponowania i gry na klarnecie basowym nauczyła się dzięki samokształceniu. Szczególną uwagę poświęca zgłębianiu bogatego, multifonicznego potencjału klarnetów niskiego rejestru, graficzno-filozoficznym rozgrywkom wewnątrz utworów muzycznych, a także teorii i praktyce procesu wspólnej pracy w zespołach i kolektywach. Występuje solo oraz jako członkini wielu zespołów muzycznych (broken.heart.collector, The Vegetable Orchestra, möström…).